Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?


Jak często spotykasz się z pojęciem hybrydowej konstrukcji pióra wycieraczek? Co to dokładnie oznacza? Jakie ma zastosowanie oraz czym się specjalnym się wyróżnia na tle innych rodzajów piór? Poniższy tekst ma za zadanie wyjaśnić czym jest to zjawisko.

 

Hybryda – a więc połączenie przynajmniej dwóch konstrukcji? To pierwsze skojarzenie i do tego jest ono stuporcentowo trafne. Otóż pióra wycieraczek hybrydowych – takich jak np. Heyner Hybrid właśnie w ich konstrukcji różnią się szczególnie od innych rodzajów.

Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?

Połączenie dwóch światów -  Czyli połączenie zalet wycieraczki stelażowej z piórami wycieraczek bezstelażowych. Brzmi niedorzecznie? Otóż rozwiązanie to – czyli konstrukcja oparta na integracji pióra z ramieniem z dodatkowym wzmocnionieniem - stelażem dociskającym pióro do szyby. A więc połączenie dwóch znanych nam technologii.

Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?
Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?

Cicha praca, doskonały docisk do szyby, mniejsze straty spowodowane pędem powietrza.

Tak w skrócie można opisać działanie pióra hybrydowego. W przypadku Heyner Hybrid – przedewszystkim cicha i dokłada praca – to najczęściej wymieniane zalety tego pióra.  Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku pióra stelażowego tak w wycieraczkach hybrydowych pojawiają się elementy stalowe. Sposoby w jaki producenci starają się zabezpieczyć te elementy przed korozją, lub próbują je zatuszować są przeróżne, lecz wiadomym jest że jedynie użycie stali galwanizowanej, ocynkowanej stali szlachetnej w stu procentach niweluje ten czynnik. Wycieraczki Heyner Hybrid są doskonale zabezpieczone, właśnie z użyciem tego rodzaju stali.

Wycieraczki hybrydowe to przedewszystkim zalety , a raczej połączenie zalet piór stelażowych i płaskich/banaków.

Jednakże bez prawidłowego zabezpieczenia zarówno stali jak również innego ważnego czynnika – gumki – pióro wycieraczki nie będzie spełniać należycie swojej pracy. Firma Heyner doskonale o tym wie, dlatego poza użyciem wysokiej jakości stali szlachetnej – galwanizowanej oraz ocynkowanej – również do gumki przyłożyła się z należytą uwagą. Gumka wycieraczki heyner hybrid została wykonana z wysokiej jakości mieszanki kauczuku, zabezpieczona nanopowłoką grafitu. Jak sama nazwa wskazuje Heyner Hybrid – przydoem Graphite. Dzięki temu pióro wycieraczki bez utraty właściwości może wykonać ponad półtora miliona cykli – co zostało udowodnione przez niezależne laboratorium w Detrioit – mekce motoryzacji.

Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?

może wykonać ponad półtora miliona cykli – co zostało udowodnione przez niezależne laboratorium w Detrioit – mekce motoryzacji.

 

Zadanie wykonane – pióra wycieraczek hybrydowych Heyner – jak również innych renomowanych producentów cieszy się niebywałym powodzeniem.

Szczególnie jest to zauważalne w przypadku aut nowszych, pojazdów premium. Standardowo – jakie pióro wycieraczki pasuje najlepiej do mojego Suva? W przyapdku SUV takich jak Audi Q7 to właśnie Heyner Hybrid jest najczęściej wybieranym piórem.  Precyzyjnie rzecz ujmując 8 na 10 zestawów jakie sprzedajemy do aut premium (Mercedes, BMW, Audi, Lexus) to właśnie Hybrydowe pióra wycieraczek –HEYNER HYBRID. Nie bez powodu – jak pisaliśmy w naszym poradniku o prawidłowym doborze pióra wycieraczek decyduje przedewszystkim sposób użytkowania auta. Ponieważ w wielkim skrócie wycieraczka stelażowa najlepiej sprawdza się w terenie miejskim , pióra bezstelażowe w trasie to gdzie najlepiej sprawdzi się wycieraczka hybrydowa? Otóż – tak jak użytkowane są auta premium – w cyklu mieszanym a więc i w mieście i w trasie. Oczywiście jest to ujęte w sposób mocno ogólnikowy – lecz można przyjąć taki podział. (więcej przeczytaj w artykule o doborze piór wycieraczek)

Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?

Wszelkie wątpliwości dotyczące tego rodzaju piór wycieraczek znikną już w pierwszym kontakcie pióra z deszczową pogodą.

Ze wzlędu na wysoką kulturę pracy oraz dokładność zbierania wody jest to zdecydowanie najlepsze pióro które dotychczas wymyślono. Nie tylko ze względu na wysokie właściwości zgarniające wodę lecz również ze względu na uniwersalność tych wycieraczek. Pióra wycieraczek Heyner Hybrid pasują powiem do zdecydowanej większości pojazdów (nie tylko premium) dzięki możlwiości zastosowaniu w nich specjalnych adapterów. Adaptery dobiera się do typu uchwytu jaki posiadamy w samochodzie. Natomiast montaż piór, nawet dla niewprawionej osoby nie powinien stanowić problemu. Standardowo Heyner Hybrid w zestawie posiada adapter pasujący do większości modeli (tzw HAK)

  • Uwaga – podczas wymiany wycieraczek zabezpiecz ramie tak aby po zdjęciu pióra nie udeżyło w szybę – jest to częsty błąd i w najgorszym wypadku skutkuje jej uszkodzeniem. Można podłożyć miękką szmatkę w celu uniknięcia kolizji.
Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?
Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?

A więc czy Hybrydowe wycieraczki są dobre do mojego samochodu? Oczywiście że tak, jednak w niektórych wypadkach jest zbędnym wydatkiem. Jeżeli nie jesteś zdecydowany zaufaj specjalistom w tej dziedzinie. Skorzystaj z przygotowanej przez nas wyszukiwarki i wybierz zestaw dedykowany lub skontaktuj się z naszym przedstawicielem – za pomocą Chatu lub telefonicznie. Zawsze z przyjemnością doradzimy prawidłowy wybór.

Hybrydowe pióro wycieraczki - Heyner Hybrid i inne. czy warto?